Suspend Nedenleri, Uncategorized

Nedir Bu Suspend ? Supend Olma Sebebi Nedir ?

amazon suspend nedir

Öncelikle şundan bahsetmek gerekiyor, Amazon sadece online alışveriş platformu olmaktan ziyade, globalleşen dünya ve internetin bu kadar gelişmesiyle birlikte, global bir köye dönen dünyanın en büyük pazarı ve en büyük tedarik zinciridir. Durum böyle olunca takdir edersiniz ki bu zincirin bir halkası olmak kolay olmamalı.

Biraz sayılar üzerinden konuşmak gerekirse, ABD 330 M, KANADA 38 M, MEKSİKA ise 129 M nüfusa sahip (rakamlar net verilen değildir). Bu üç ülke Amazon Kuzey Amerika Pazar yerine ait üç ülkedir; neredeyse 500 milyonluk total nüfustan bahsediyoruz. Amazon’da satıcı sayısına ait net bir veri olmamakla birlikte sadece bizim açmış olduğumuz 2000 üzeri hesabı baz alarak konuşacak olursak ve Kuzey Amerika Pazar yerine olan dünya geneli rağbeti de denkleme eklersek ortalama 2 milyon üzeri satıcıdan bahsetmek çok da afaki olmayacaktır. Toplam 500 milyon nüfusun hepsinin istisnasız sadece Amazon’dan alışveriş yaptığını düşünecek olursak 250 kişiye bir satıcı düşmektedir. Haliyle bu zincire dahil olmanın ne kadar zor olduğunu belirtmek de afaki olmayacaktır.

Saniyede yüzlerce ürünün satıldığı amazonun maalesef açıklanan belirli standartları bulunmamaktadır. Örneğin; İsmi Türkçe karakter bulunduranların veya adreslerinde Türkçe karakter olan veya noktalama işareti bulunan kişilerin hesap açma konularında karışıklık yaşamalarının sebebi de budur. Diyelim ki bir şekilde hesabı aktif hale getirip satışa başladık bu sefer de karşımıza farklı zorluklar çıkıyor. Amazon, logosunda bile müşteri memnuniyetini gözeten bir firma olarak tamamen müşteri, yani alıcı odaklı çalışan, mottosu memnuniyet olan bir firma. Durum böyle olunca gözünüzün yaşına bakılmadan suspend olabilir veya mağazanız gereksiz yere riske girebilir. Satış yaparken yapılan en büyük hatalardan bahsetmek gerekirse, doyumsuz olmak, emek sarf etmeden kısa sürede çok para kazanma isteği tabiri caiz ise sazan olmak.

Peki bu suspend sorunu nasıl çözülür ? Öncelikle en önemli husus sabır ve azimdir. Bizim sunuyor olduğumuz, vaad ettiğimiz hizmet süreç yönetimidir. Peki, nedir bu süreç yönetimi ?  Şöyle betimlenebilir, bu süreç bilmediğiniz bir yere araçla yapıyor olduğunuz yolculuk, şoför yine sizsiniz; biz ise navigasyonunuzuz. Yani hedefe gitmek için, en kısa ve en uygun rotayı göstermek ve bu doğrultuda sizi yönlendirmek bizim görevimiz ve misyonumuzdur.

Siz de suspend sebebinizi doğru anlamak ve suspend sorununuzu doğru yöntemlerle çözmek istiyorsanız hemen bağlantıdaki telefon numarasından destek alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir