ASIN Suspendi Çözümleri

Uzak masaüstü bağlantıları ile detaylı incelemeler, neticesinde kişiye özel kurulan whatsapp grupları ile düzenli mail ve case trafiğini yönetip sistemin izin verdiği ölçüden Amazon ile telefon görüşmeleri yapıyoruz. Tüm bu işlemleri hesapta netice alana kadar süresiz ve sınırsız olarak sunuyoruz.

Bizim burada sunuyor olduğumuz hizmet ise, profesyonel süreç yönetimidir. Öncelikle uzak masaüstü bağlantıları ile detaylı incelemeler, neticesinde kişiye özel kurulan whatsapp grupları ile düzenli mail ve case trafiğini yönetip sistemin izin verdiği ölçüden Amazon ile telefon görüşmeleri yapıyoruz. Tüm bu işlemleri hesapta netice alana kadar süresiz ve sınırsız olarak sunuyoruz.

Sorunun Sebebi Nedir ? Biz Ne Yapıyoruz ?

Asin suspendi olarak bildiğimiz esasında INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS yani FİKRİ MÜLKİYET KURALLARI ihlali neticesinde gerçekleşen, yetkisiz listeleme veya yetkisiz satış neticesinde, hemen hemen dropshipping satış modelini uygulayan herkesin başına gelen illet durumdur. Bu durumun en önemli sebebi, kontrolsüz listelemelerdir. Ürünlerin satışı olmadan sadece listelenmesi tabi ki avantaj oluşturur ancak, Amazon sistemi içerisinde ürünü listelemiş olmanız ile satmış olmanız arasında büyük fark maalesef yok.

Sistem diyor ki, sen bu ürünü listelediysen, ürün senin olmalı, eğer ürün senin ise gerekli bilgi ve dokümanları bana sunabilirsin. Asin suspendinin en önemli sebeplerinden birisi de birden bire alakasız kategorilerde çok fazla ürün listelemelektir. Örneğin, birey olarak kaydolduğunuz Pazar yerinde birden 1000 ürün listelemeniz dikkat çekiyor. Sebebi ise, neredeyse tüm ürünler farklı, birden fazla alakasız kategori olunca sistem sorma ihtiyacı duyuyor. Birey olarak bu kadar tedarikçi ile nasıl anlaştın gibi.

Bu ve benzeri durumlara düşmemek, düştüyseniz daha güçlü kalmak için buradayız.

ASIN Suspendi Çözüm Paketimiz

ASIN SEBEPLİ SUSPEND ÇÖZÜMÜ

1,680.00

  • Süresiz Hizmet
  • Telefon & E-Posta Desteği
  • Sorun Analizi
  • 24 Saat İçinde İlk İtiraz
  • Satıcı Hesabı Değerlendirilmesi
Kategoriler: Etiketler: ,
Açıklama

Amazon ASIN Suspend, yani Türkçe karşılığı ile askıya alınma anlamına gelen ASIN Suspend, satıcıların Amazon’un belirlemiş olduğu bazı şartlara uymaması neticesinde hesaplarının askıya alınması olarak önem aldığı bir savunma yönetimidir denebilir. Amazon satıcı hesabınızı askıya aldığında yani ASIN Suspend olduğunuzda satış işlemleriniz durur ve bu süreçte yeni bir ürün yükleyemez, satış yapamazsınız. Peki Amazon’da ASIN sebepli suspend neden olunur ? gibi sorularınıza bu rehberimizde yanıt bulacaksınız.

Amazon ASIN Suspend Nedir?

Amazon.com üzerinde mağaza sahibi olan bir satıcı iseniz, yaşayabileceğiniz bir engel problemi ile karşılaşmanız olasıdır; yani ASIN Suspend. Suspend, Türkçe anlamı ile ‘askıya alma’, yani hesabınızın askıya alınması anlamına gelmektedir. Amazon’da yeni bir satıcı iseniz eğer, kendinizi ispatlamak ve güvenilirliğinizi kanıtlamak için bir çok aşamadan geçmeniz gerekmekte. Amazon’un algoritmasına ters düşmeniz durumunda hesabınız askıya alınabiliyor. Güvenilir ve onaylı bir satıcı olana kadar bir çok aşamadan geçmeniz gerekiyor, bu aşamada ise Amazon tarafından ters bir durum görüldüğü takdirde hesabınızı askıya alabiliyor, hatta kapatabiliyor. Hesabınızın Suspend olması, yani askıya alınmasının nedenlerine bağlı olarak hesabınızın açılma süresi değişmektedir. ASIN Suspend yalnızca dropshipping yapan satıcıların karşılaştığı bir durum değildir, Amazon’un uyguladığı politika sayesinde, her Amazon mağaza sahibinin karşılaşabileceği bir durumdur.

Neden ASIN Suspend Olunur ?

Amazon’da Suspend olmanın bir çok çeşidi vardır. İlk olarak yeni bir satıcı hesabına sahip iseniz başlangıç suspendi ile karşılaşmanız mümkün, bu Suspende 3 ASIN Suspend’de denmektedir. İlk hesap açılışından sonra 3 ay içerisinde hareketleriniz gözlemlenir ve Amazon tarafından herhangi bir şüphe duyulduğu takdirde, ASIN Suspend olabilirsiniz. Kayıt olurken Amazon’un sizden istediği bazı evrakları düzgün ve özenli şekilde düzenleyip iletmeniz gerekmektedir. Ancak her şeyi doğru yaptım, ama yine de Suspend oldum diyorsanız eğer, bu durumda hesabı yeni açmanıza dair bir sebeple Amazon’un önlem alması Suspend’i de yaşanabilmektedir. Bakınız; bazı Suspend olma sebepleri şöyle sıralanabilir;

1-Satıcı hesabı kayıt aşamasında Amazon sizden bazı evraklar ve faturalar istemektedir. Faturanızın orijinal olması, evraklarınızın eksiksiz ve açık bir şekilde olması gerekmektedir. Aksi takdirde tespit edildiğinde Suspend olma olasılığınız oldukça fazladır.

2-Faturaya nazaran Amazon sizden teminat olarak kredi kartı ekstrenizi de istemektedir. Ekstreniz ve faturanızın dili İngilizce olmalıdır, aynı zamanda okunabilirliği yüksek çözünürlükte ve PDF formatında olmalıdır.

3- Kimlik, pasaport gibi vatandaşlık bilgilerinizin olduğu belgeleri okunabilir şekilde taratmalı ve ulaştırmalısınız.

4-Sunacağınız tüm belgelerin ve evraklarınızın dili İngilizce içerikli olmalıdır.

5-Başvuru sırasında Amazon’un sizden istediği bilgiler tamamen doğru ve eksiksiz şekilde belirtmelisiniz. Örneğin Amazon sizden 3 ayrı sayfada adres bilginizi istemektedir, bu 3 sayfada da eğer noktasını bile farklı yazdığınız bir adres bilgisi olursa Amazon’un algoritması bu durumu fark etmektedir. Bu sebeple kart ekstresi veya faturanızda ki adresinizi girmeniz daha doğru olacaktır.

İnceleme (0)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“ASIN SEBEPLİ SUSPEND ÇÖZÜMÜ” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir