Şirket Kurulumu

Amerika’da Şirket Kurulumu, Avantajları Nelerdir ? Şirket Açmak Kolay Mı ?

Amerika’da şirket kurmak veya yatırım yapmak için ABD vatandaşı olmanıza veya orada yaşıyor olmanıza gerek yok. Amerikanın istediğiniz eyaletinde ABD vatandaşı olmadan şirket kurulumu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Şirket Destek ekibi ile Amerikada şirket kurulumu yaparak bir hafta içerisinde tüm ticari işlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Amerikanın her eyaletinde farklı kanunlar ve farklı sistemler bulunmaktadır. Bu yüzden şirket kurulumu için ilk olarak en uygun eyaleti seçmelisiniz. Her 4 kişiden 1’inin milyoner olduğu New Jersey bu konuda seçebileceğiniz en uygun eyaletlerden biridir. En önemli avantajı ise herhangi bir ortak gerektirmeden Bank Of America hesabının açılabiliyor olmasıdır.

Amerika’da şirket kurmak için gerekli tüm prosedürleri oraya gitmeden Türkiye’den de yapabilirsiniz. Bu kolaylık sayesinde hem masraflarınız azalır hem de vakitten oldukça tasarruf edebilirsiniz. Daha sonrasında ise dünyanın neresinde olursanız olur para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Amerika’da Şirket Kurmak İçin Gerekli İşlemler
Şirketinizin kuruluş aşamasında ilk olarak şirket türünüzü belirliyoruz. Amerikan vatandaşı olmadan ve orada yaşamadan kurabileceğiniz şirket türü LLC (Limited Liability Company) dir. LLC’nin Amerikadaki en popüler iş türlerinden biri olması, firma sahibine sunduğu avantajlar ve kurulum kolaylığı avantajı ile en fazla tercih edilen şirket türü olmuştur.

Amerika’da şirket kurmak yapılacak bir diğer işlem firma isminin belirlenmesidir. Sorumlu kişilerin beyanını yaptıktan sonra şirket isminizi belirliyoruz. Şirketiniz için isim belirlemek istiyorsanız web sitemizde bulunan ücretsiz şirket ismi sorgulama servisini kullanabilirsiniz. Şirket işminizi kurgulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şirket adresiniz için New Jersey Eyaletinde bir sanal ofis adresi belirliyoruz. Sizin için belirlediğimiz adreslerin kontrolü tamamen bizim elimizde olup güvenirlik açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Ayrıca şirket adresinize gelen postaların takibini yaparak sizlere ulaşmasını sağlıyoruz.

Bank Of America Hesap Açılışı
Paypal, Stripe ve Etsy gibi platformlardan para çekme işlemi yapabilmeniz için Amerikadaki bankalardan birinde hesabınız olması gereklidir. Bu konuda hem kolaylık hem de güvenirlik açısından kullanilabilecek en iyi Amerikan bankası “Bank Of America”dır. Bank of America kullanılmasının en büyük avantajı; Paypal hesabınızda bulunan paranızı direk olarak hesabınıza aktarabilir ve Türkiye’ye aktarım aracı olarak kullanabilirsiniz.

Sirketdestek.com olarak Bank of America hesap açılış için gerekli tüm işlemleri sizin yerinize biz gerçekleştiriyoruz. Başvuru sürecinin en başından sonuna kadar ve hesap açılışına dair tüm evrak ve diğer işlemlerin yönetimini etkili bir yönetimle gerçekleştirerek size avantaj ve kolaylık sağlıyoruz. Ayrıca hesap açılışı gerçekleştikten sonra business debit kart ve online bankacılık kullanımını da sizlere teslim ediyoruz.

Şirket Kuruluş Belgesi ve EIN Almak
ABD’da şirket kurulumu aşamalarından biri de kuruluş belgelerinizin IRS( Amerikan Maliyesi )’den alınmasıdır. Bu aşamada şirketinizin ortaklık yapısı, kime ait olduğuna dair bilgileri içeren Certificate Of Formation belgesini IRS ( Amerikan Maliyesi )’den onaylı bir şekilde alıyoruz. Tüm bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştirerek şirketinizin kurulum işlemlerini hızlandırıyoruz.

Şirket kurulumu gerçekleştikten sonra yapılması gereken bir diğer iş EIN ( Employer Identification Number ) almak olacaktır. Bu numara Amerika’da ki tüm ticari işlemlerinizde kullanacağınız bireysel vergi kimlik numarası dır. EIN şirketiniz için hayati bir değer taşıdığı için mutlaka bulunması gerekmektedir. IRS tarafından verilen bu numarayı daha hızlı ve tüm prosedürlere uygun olarak sizin yerinize alıyoruz.

Amerika’da Şirket Kurulumu Avantajları
Amerikada şirket kurma için Abd vatandaşı ya da oturma izni sahibi olmanıza gerek yok. Hatta Amerika’da bulunmanıza bile gerek yok. ABD’de kuracağınız şirket ile çok fazla masraf yapmadan doğru planlamalarla işinizi büyütebilir ve daha birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.

Amerika’da şirket kurulumunun diğer avantajları ise şunlardır:

  • Özellikle New Jersey eyaletinin firma dostu kanunlarından faydalanabilirsiniz.
  • Şirket bilgilerinin gizliliği konusunda New Jersey, Amerika daki en güvenilir eyalettir.
  • Yazılım veya daha farklı alanlarınız için yatırımcılara ulaşmak istiyorsanız ABD şirket kurmak yapacağınız en faydalı iş olacaktır.
  • Yatırımcı vizesi almak için Amerika’da şirket sahibi olmak oldukça avantajlıdır.
  • Amerika’da kuracağınız LLC şirket ile Corporation gibi iki defa değil tek vergilendirme esasına göre vergilendirilirsiniz.
  • Dropshipping Amerikada şirket kurmak için yapabileceğiniz mükemmel bir iş koludur. Şirket kurulumu dropshipping yaparken size oldukça fayda sağlayacaktır.
  • Amerika’da şirket kurmak amazon, Etsy üzerinden satış yapmak için ideal yollardan biridir.
  • Bank of america da banka hesabı açarak kart teslimi avantajı sağlıyoruz.
  • E-ticaret ile ilgileniyorsanız shopify için amerika’da şirket kurmak akıllıca bir seçim olacaktır.
  • Delaware eyaletinde şirket kurulumu sorunu yaşayanlar için en uygun çözümü üretiyoruz. New Jersey eyaleti şirketiniz içi adeta güvenilirlik sembolüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir